Our top 10 picks Top 10 rums Merser Signature RumBlended Modernist Rum70cl / 40.2% 3.5 (3 Reviews) £28.95£41.36 per litre Add to basket Renaissance Rum 2018Single Traditional Pot Still Rum70cl / 62% £175£250 per litre Add to basket Rhum SampanSingle Traditional Column Still Rum70cl / 43% £44.75£63.93 per litre Add to basket Agitator Special Dry RumSingle Traditional Pot Still Rum70cl / 43% £47.50£67.86 per litre Add to basket Ninefold 3 Year Old Single Pot StillSingle Traditional Pot Still Rum70cl / 62.2% Clearance Offer: £25 Off! (Was £84.95)£59.95£85.64 per litre Add to basket Travellers 16 Year Old RumSingle Traditional Column Still Rum70cl / 49.3% £108£154.29 per litre Add to basket Clairin Vieux Sajous 2017Single Traditional Pot Still Rum70cl / 56.7% £175£250 per litre Add to basket Kiyomi RumSingle Traditional Column Still Rum70cl / 40% £46.50£66.43 per litre Add to basket La Hechicera Reserva Familiar RumBlended Modernist Rum70cl / 40% 4.5 (17 Reviews) £44.75£63.93 per litre Add to basket Beenleigh XO Rare RumSingle Traditional Blended Rum70cl / 46% £67.95£97.07 per litre Add to basket